Знизити тиск можна без використання медикаментів.

Артеріальна гіпертензія або гіпертонія – одне з найпоширеніших серцево-судинних захворювань, що виражається в підвищеному тиску. Відповідно, існує ряд препаратів, які здатні допомогти знизити тиск. Але, як стверджують фахівці, не завжди обов’язково вдаватися до використання медикаментів – іноді можна обійтися і альтернативними методами. Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Ольга Александрова дала шість порад для тих, хто хоче знизити тиск без використання спеціалізованих препаратів.

Спорт. Помірні кардіо навантаження – відмінний спосіб нормалізувати тиск. Ходьба, танці, велосипед – все це сприяє поліпшенню ситуації з підвищеним тиском.

Релакс. Знайдіть власний спосіб релаксу і навчіться розслаблятися. Якщо психологічно відгородитися від зовнішнього світу вам допомагає медитація – медитуйте. Якщо прогулянка в парку – погуляйте.

Відмова від солі. Знизьте кількість вживаної солі і ваш тиск знизиться. Чим менше натрію – тим нижче тиск. Особливо велика кількість солі міститься в напівфабрикатах, ковбасі, консервах. Смажене і копчене – теж не самий хороший вибір, якщо ви маєте намір побороти гіпертонію.

Скидання зайвої ваги. Надмірна вага – один з основних факторів, що впливають на підвищений тиск. Так що якщо у вас є зайві кілограми, то разом з ними обов’язково буде і гіпертонія.

Відмова від алкоголю. Вживати алкогольні напої людям з підвищеним тиском категорично заборонено. Алкоголь здатний спровокувати інсульт.

Відзначимо, що всі перераховані вище способи зниження тиску підходять тільки в разі «м’якої» гіпертонії, коли ваш тиск підвищується періодично. У випадку, якщо тиск піднявся до критичної позначки, то ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, а відразу викликайте швидку допомогу.