Вчені Саратовського науково-освітнього центру “системи штучного інтелекту і нейротехнології” зробили відкриття про те, що швидкість вирішення когнітивних завдань у людей пов’язана з їх характерами. Докази існування такого зв’язку фахівці отримали, порівнявши результати опитувань щодо виявлення особливостей характеру з даними ЕЕГ мозку.

«Риси характеру і швидкість вирішення елементарних когнітивних завдань пов’язані між собою, і це можна відстежити по електричній активності головного мозку», – констатували дослідники при підведенні підсумків проекту.

В ході дослідження учасники проходили психологічне анкетування, а також виконували когнітивні тести. Їх мозкову активність при цьому фіксувала ЕЕГ. Експеримент показав, що успіх у вирішенні когнітивних завдань корелює зі здатністю справляється з проблемами. Тобто, якщо людина перестає вирішувати завдання, визнавши її надто важкою і не зробивши додаткових спроб знайти відповідь, то, швидше за все, вона і в житті легко здається при невдачах і схильна кидати справи незакінченими.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла про небезпеку пізніх обідів для здоров'я людини

За підсумками експерименту люди були поділені фахівцями на три групи. До першої увійшли ті, хто вирішує розумові завдання повільно, але ця повільність у них стабільна, без падінь мозкової активності. За словами вчених, такі люди схильні до одиночної роботі, вони демонструють критичне сприйняття дійсності розумом і найбільше побоюються будь-якої невизначеності.

У другій групі опинилися ті, хто міг вирішувати завдання швидше за інших – розумових ресурсів їх організм в цей момент витрачав більше в порівнянні з іншими. Ці «розумники», як показав опитувальник, відрізняються емоційною зрілістю і видатною здатністю до самоконтролю. Третю групу склали люди, які вирішували завдання повільніше за всіх. У них же виявився найнижчий рівень самоконтролю.

Читайте також:  5 кращих продуктів для швидкої і здорової вечері

«Між цими трьома групами виявилися відмінності і в швидкості реакції, і в рисах характеру. Ми спостерігали суттєву різницю в активності нервових клітин, в просторовому розподілі і амплітуді «мозкових хвиль», і вона означає, що рішення одних і тих же завдань головний мозок у різних людей неоднаково реагує», – зазначили автори роботи.

Фахівці вважають, що надалі отримані ними дані посприяють розробці систем штучного інтелекту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News