Здорова дієтична їжа не обов’язково вимагає великих капіталовкладень.

Корисні продукти не завжди коштують дорого. Про це заявила дієтолог Христина Андерссон, у виданні Svenska Dagbladet експертка перерахувала сім бюджетних і корисних продуктів.

Перш за все, це цибуля. Дієтологиня радить обов’язково додавати її в свій раціон. Цибуля багата вітамінами і корисними речовинами, а також має бактерицидний ефект. У червоній цибулі містяться ще й антиоксиданти.

Капуста є хорошим захисником від раку, завдяки входять до її складу сірковмісних речовин. Єдино, що потрібно пам’ятати, людям, що страждають від проблем зі шлунком, необхідно вживати цей продукт приготованим, а не сирим.

Добре підходить для дієтичного харчування картопля. Але варто мати на увазі, що цей коренеплід дуже калорійний. Андерсон відзначила також користь інших коренеплодів – моркви, пастернаку, буряка. Вони містять багато мінералів, служать хорошим джерелом вуглеводів і рослинних волокон.

Корисні харчові волокна є і в вівсі, вони називаються — бета-глюкани, позитивно впливають на рівень цукру і холестерину в крові. Найкраще вживати не вівсяні пластівці, а незбиране зерно, так як в ньому більше поживних елементів.

Квасоля, нут і сочевиця багаті білком і мінералами. Квасоля можна вживати і консервовану, тому як своїх харчових властивостей вона не втрачає.

І нарешті – яйця. Андерсон взагалі назвала їх природними мультивітамінами, так як в них містяться майже всі необхідні людині вітаміни і мінерали, а також багато корисних жирів і антиоксидантів.