На розвиток раку легенів може вказувати стан пальців і нігтів, повідомили експерти національної служби охорони Здоров’я Великобританії (NHS).

Рак легенів вважається одним з найнебезпечніших видів захворювання, так як на ранніх стадіях його дуже важко виявити. Кашель, біль у грудях, мокрота, хрипи, з’являються досить пізно.

Медики розповіли про нестандартну ознаку раку легенів. Через пухлини в легенях можуть вироблятися гормоноподібні хімічні речовини. Через це до кінцівок, особливо до тканин на кінчиках пальців, спрямовується більше крові і рідини. Це може призвести до збільшення або потовщення пальців.

Таким чином, визначити розвиток раку легенів можна за зміненим станом пальців, відзначають експерти.

Показовим стає і стан нігтів: шкіра навколо них стає занадто блискучою. Якщо подивитися на нігтьові пластини збоку, можна помітити незвичайну опуклість.

Ці симптоми не завжди вказують на рак легенів, іноді вони говорять про хронічні легеневі інфекції або пороці серця, підкреслюють медики.

Раніше експерти Cancer Research UK говорили, що однією з ознак раку легені може бути змінений стан зап’ясть і щиколоток.

– Попереджувальний знак, на який завжди слід звертати увагу, – це опухлі щиколотки і зап’ястя з больовим синдромом, – наголошується в дослідженні.

Таке явище може вказувати на гіпертрофічну легеневу остеоартропатію (ГЛОА). Цей патологічний процес розвивається, як правило, в зв’язку з важким хронічним захворюванням легенів. Більше 90% випадків ГЛОА обумовлено злоякісним процесом.

Джерело: МедікФорум