Вживаючи багаті білком овочі і фрукти, ви зміцнюєте імунітет і захищаєте себе від багатьох хвороб, адже в цих дарах природи також містяться вітаміни, мінерали та антиоксиданти.

Основу шкіри, м’язів, гормонів і органів тіла складають білки. Рекомендована добова норма споживання для білка становить 56 грамів для чоловіків і 46 грамів – для жінок. Раціон з високим вмістом білка може допомогти знизити артеріальний тиск, а також ризик серцевих захворювань, ефективно захищає від розвитку діабету.

Крім того, білок сприяє очищенню від токсинів: потрапляючи в організм, токсичні речовини утворюють разом з білками малоактивні комплекси, які легко виводяться з організму. Також білок забезпечує посилену боротьбу з мікробами, швидко розчиняючи їх в організмі, і блокує розмноження вірусів.

Читайте також:  «Суперкорисні» продукти виявилися забрудненими небезпечними пестицидами

Довгі роки було прийнято вважати, що раз тваринний білок є повноцінним, то він володіє унікальною поживною цінністю, а люди, які не їдять м’ясо, знаходяться в зоні ризику. Однак сучасні дослідження виявили, що рослинна їжа в якості джерела білка може не поступатися продуктів тваринного походження. До того ж багаті білком овочі і фрукти також містять речовини фітостероли, які можуть допомогти знизити рівень шкідливого холестерину в організмі, а також є гарним джерелом вітамінів групи B і C, що зміцнюють імунітет.

Які рослинні джерела білка вважаються кращими?

Артишок. У 100 грамах артишоків міститься 3,3 г білка, вони є смачною і поживною закускою.

Читайте також:  Деякі люди легко прокидаються навіть без будильника. З чим це пов'язано?

Броколі. Порція броколі в 100 грамів містить 3,8 г білка. Додавайте броколі в супи або салати (не піддаючи значній термічній обробці). Броколі також містить багато біологічно активних речовин, які здатні запобігати розвитку раку.

Зелений горошок. 100 г зеленого горошку дають 5,4 г білка, при цьому зелений горошок можна їсти як сирим, так і вареним.

Кормова капуста. У 100-грамовій порції міститься 4,6 г білка. Додавайте таку капусту до салатів або робіть смузі з іншими фруктами і овочами.

Петрушка. 100 грамів петрушки-це 3 г білка.

Шпинат. Він також містить 3 г білка в кожній 100-грамовій порції. При цьому вчені називають шпинат одним з найкращих природних стимуляторів росту м’язової маси.

Читайте також:  Ви напевно робите ці 5 помилок, якщо вам більше 50 років. Все це шкодить організму

Кукурудза. У 100 грамах печеної або вареної солодкої кукурудзи міститься 3,3 г білка.

Білі гриби. 100 грамів білих грибів дають організму 3,6 г білка.

Паростки квасолі, сочевиці, гороху або сої. Порція пророщеної квасолі в 100 грамів містить цілих 13,1 г білка. Щоб роздобути пророслі боби, занурте їх у воду на один день, поки вони не набухнуть. Злийте воду, потім оберніть паростки шматком чистої тканини. Такі паростки можна зберігати в герметичному контейнері, щоб вони росли.

Крім овочів, описаних вище, наступні продукти також повні білка:

  • мигдаль,
  • абрикос,
  • авокадо,
  • банан,
  • брюссельська капуста,
  • вівса,
  • арахіс,
  • ізюм,
  • ківі.