Люди, які мають ожиріння значно частіше стають курцями через наявність специфічних генів. Дослідження показало, що ці гени притягують жертв ожиріння до нікотину і жирних продуктам харчування.

Ожиріння збільшує ймовірність того, що людина стане курцем. На кожні 4,6 кг на квадратний метр збільшення в індексі маси тіла ризик розвитку шкідливої звички куріння зростає на 19%, як з’ясували вчені з Франції. На їхню думку, в курців жертв ожиріння перетворюють генетичні мутації, які посилюють тягу до нікотину і жирних продуктів харчування. Попередні дослідження припускали, що курці поглинають меншу кількість калорій, а через це люди з ожирінням можуть почати курити в надії позбавитися від зайвої ваги. Не можна виключити і того, що курці володіють цілим рядом інших нездорових звичок, які призводять їх до ожиріння, на зразок поганого харчування і низької фізичної активності.

Кількість жертв ожиріння в Україні становить близько 22%, а курцями є близько 42% дорослого населення. Результати дослідження дозволяють припустити, що курці з ожирінням частіше мають мутації в генах, пов’язані з розвитком хворобливих залежностей. Такі висновки дослідження за участю 372 791 дорослої людини з середнім віком у 58 років. Для визначення індексу маси тіла науковці збирали інформацію про вазі і росту. Всіх також опитували про ставлення до куріння.

Ми нагадуємо, що в цьому місяці інше дослідження показало здатність жирних кислот Омега-3 і Омега-6 захищати людей з ожирінням від діабету другого типу. Для досягнення стійкого ефекту необхідно приймати харчові добавки з цими жирними кислотами всього протягом 6 тижнів. Ожиріння є головним фактором ризику діабету, при якому організм людини не виробляє достатньо інсуліну, або не може нормально використовувати.

Джерело: МедікФорум