Гриби традиційно вважаються чудовим джерелом білка і кращою альтернативою м’ясу. Але з’ясувалося, що лікарі не хочуть рекомендувати цей продукт навіть для живлення абсолютно здорових людей.

Фахівці не вважають гриби дієтичним продуктом, хоча вони і насичені білком, містять багато макро – і мікроелементів, а також відрізняються практично повною відсутністю жирів, передає РИА Новости.

«З грибами потрібно бути максимально обережним. Цей продукт протипоказаний страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а здоровим людям слід обмежувати вживання грибів до 50 грамів в день», – експерти поділилися своєю думкою про грибах.

Вчені нагадали, що підземна частина лише одного гриба може займати величезну площу в сотню квадратних метрів. Така грибниця вбирає в себе в тому числі і шкідливі речовини, наприклад, з грунту і води.

В грибах, за словами фахівців, містяться вкрай небезпечні для здоров’я важкі метали: кадмій, ртуть, свинець тощо. Особлива небезпека, що виходить від грибів, пов’язана з тим, що вони мають здатність акумулювати в собі важкі метали в кількості, яка в декілька разів більш висока, ніж у ґрунті, на якому вони ростуть. Саме з цієї причини експерти радять вживати страви з грибів лише в малих дозах і не соромитися взагалі відмовлятися від них.

Додатково фахівці помітили, що грибна клітковина неймовірно важка для людського травлення, вона часто не перетравлюється шлунком зовсім. Також цей продукт може викликати кишкову непрохідність.