Вчені з Ізраїлю, що представляють Єврейський університет в Єрусалимі, доводять, що можна дістати спогади людини після її смерті.

Докладно про цю роботу ізраїльських дослідників пише науковий журнал New Scientist. За даними публікації, нейрофізіологи змогли встановити, що спогади формуються в семи визначених областях головного мозку – на цей процес впливають певні білки. Погляд на їх «відбиток» дозволяє визначити тип спогади навіть після смерті людини, заявили автори незвичайного проекту.

Для дослідів по вивченню процесу формування спогадів в мозку живої істоти були використані миші. Дослідники виявили, що у тварин спогади про задоволення або болю формувалися в мозку при включенні певних білків і генів.

Читайте також:  Ризик яких захворювань очей збільшується після 40 років

Вчені заявили, що якщо проаналізувати мозок дуже швидко після смерті, буквально протягом декількох хвилин, то можна отримати інформацію про спогади загиблої істоти. Експеримент з мишами дозволив вченим зробити висновок, що випробовувані емоції залишають в головному мозку свій слід, який, щоправда, зникає з часом.

«Ми виявили, що переживання різного характеру залишають різний «відбиток» в активності мозку мишей. Навіть після смерті по сформованому білками «малюнку» в мозку можна з точністю до 90% визначити, якого роду емоції миша відчувала, і який характер носили її спогади», – розповіли автори роботи в публікації журналу.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:  Сонливість при вживанні кави може говорити про хвороби