Вчені з Ізраїлю, що представляють Єврейський університет в Єрусалимі, доводять, що можна дістати спогади людини після її смерті.

Докладно про цю роботу ізраїльських дослідників пише науковий журнал New Scientist. За даними публікації, нейрофізіологи змогли встановити, що спогади формуються в семи визначених областях головного мозку – на цей процес впливають певні білки. Погляд на їх «відбиток» дозволяє визначити тип спогади навіть після смерті людини, заявили автори незвичайного проекту.

Для дослідів по вивченню процесу формування спогадів в мозку живої істоти були використані миші. Дослідники виявили, що у тварин спогади про задоволення або болю формувалися в мозку при включенні певних білків і генів.

Вчені заявили, що якщо проаналізувати мозок дуже швидко після смерті, буквально протягом декількох хвилин, то можна отримати інформацію про спогади загиблої істоти. Експеримент з мишами дозволив вченим зробити висновок, що випробовувані емоції залишають в головному мозку свій слід, який, щоправда, зникає з часом.

«Ми виявили, що переживання різного характеру залишають різний «відбиток» в активності мозку мишей. Навіть після смерті по сформованому білками «малюнку» в мозку можна з точністю до 90% визначити, якого роду емоції миша відчувала, і який характер носили її спогади», – розповіли автори роботи в публікації журналу.

Джерело: МедікФорум