Здається, що дефіцит білка це щось неймовірне, адже він міститься в багатьох продуктах. Але суворі дієти і неправильне харчування цілком можуть обернутися нестачею одного з найважливіших речовин для організму.

Всі наші клітини складаються з білка, без нього оновлення тканин просто неможливо. Зараз в розвинених країнах малий відсоток населення стикається з недоїданням, але є й інші фактори, які призводять до дефіциту білка. Наприклад, суворі дієти, деякі хвороби або непродумана відмова від їжі тваринного походження.

Отже, як зрозуміти, що вам не вистачає білка? Дефіцит білка можна визначити за зовнішнім виглядом. Волосся стає сухим і ламким, нігті шаруються, з’являються і посилюються зморшки, псується зовнішній вигляд і властивості шкіри. Крім того, при нестачі білка починає знижуватися вага, причому, найбільше людина втрачає м’язової маси.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції

Інші ознаки нестачі білка пов’язані зі здоров’ям – вам варто задуматися, якщо ви часто застуджуєтеся, важко одужуєте і отримуєте травми там, де інші люди відбулися б маленьким синцем.

При нестачі білка часто виникає почуття втоми, причому, ви можете відчувати його як тільки встанете з ліжка. Вдень виникає сонливість, але навіть при сні більше 8 годин виспатися вдосталь не виходить.

У нормі людина повинна отримувати не менше 0,8 грама білка на кілограм маси тіла в добу, а при інтенсивних спортивних навантаженнях, стресах і під час відновлення після хвороби це кількість рекомендується множити на два, а іноді і на три.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 ОЗНАК ДЕФІЦИТУ БІЛКА В ОРГАНІЗМІ

САМЕ ЦЯ КІЛЬКІСТЬ БІЛКА ПОТРІБНА ДЛЯ СХУДНЕННЯ