Про здорове харчування, необхідне для підтримки гарного самопочуття, говорять багато людей. Вони намагаються вживати сирі овочі і виключати цукор, але це далеко не завжди йде на користь. Медики не відмовляють від вживання здорової їжі, але рекомендують ретельно збалансувати свій раціон, щоб не завдати шкоди організму.

Цукор може бути причиною надмірної ваги, діабету та інших проблем. Багато прихильників здорового харчування повністю виключають його з раціону. Але не варто забувати, що глюкоза має надзвичайно важливе значення для кровообігу, отримання енергії, а також мозкової активності, стверджують медики.

Не варто повністю відмовлятися від вживання солодкого, оскільки занижений рівень глюкози в крові може привести до захворювань печінки, селезінки, серцево-судинної системи і викликати порушення в роботі мозку.

Читайте також:  Наскільки довго може прожити здорова людина сьогодні

Сирі овочі містять бета-каротин, він перетворюється на вітамін А, який уповільнює процес старіння і покращує зір. Разом з тим продукти, які не пройшли термообробку, можуть містити нерозчинну клітковину, яка викликає проблеми з травленням.

У пророщеній пшениці містяться вітаміни майже всіх груп, однак у ній також багато лектину, який може викликати порушення в роботі шлунково-кишкової й ендокринної систем.

Вівсяна крупа містить в собі фітинову кислоту, яка перешкоджає засвоєнню кальцію, тому дієтологи рекомендують приймати в їжу цей продукт не більше 2-3 разів на тиждень.