Літні люди, які страждали від тривожних розладів і депресії, за період пандемії зіткнулися з прискореним погіршенням пам’яті. Дослідники підрахували, що ця швидкість склала, в середньому, 6 років.

У літньому віці щороку наша пам’ять слабшає. Вчені давно розрахували середньостатистичну швидкість ослаблення пам’яті, яка вважається нормою. Вона визначається в ході тестів.

Так що якщо у віці 65 років ви стали забувати, куди поклали ключі, або у вас з голови вилетіло ім’я нової подруги, в цьому немає нічого дивного або патологічного. Однак швидкість втрати пам’яті може зрости. Це трапляється при дегенеративних процесах мозку і при старечому недоумстві. Тепер встановлено, що щось подібне сталося з літніми людьми під час пандемії коронавірусу.

Дослідники з Університету Ексетера зібрали інформацію з одного з онлайн-досліджень, яке тривало останні 5 років. Їх цікавило вплив пікових показників пандемії в 2020 році на 6 300 людей старше 50 років.

Було встановлено, що учасники в цій віковій групі, які скаржилися на зростання тривожних розладів і депресій на тлі пандемії, значно гірше згодом справлялися з тестами на когнітивну діяльність.

Саме ці тести і визначають розвиток короткої пам’яті і уваги. При патологічних процесах в мозку спочатку відбувається погіршення саме короткої пам’яті, тобто спогадів про те, що ми робили вчора або позавчора, і що запланували зробити сьогодні.

Довга пам’ять про події дитинства і юності зберігається до останнього, як і професійна пам’ять. Дослідження показало, що пандемія прискорила вікове погіршення пам’яті, в середньому, на 6 років.