Більше половини жінок зіткнулися з порушеннями місячних циклів і проблемами в інтимному житті під час пандемії коронавірусу. Дослідження вчених з Трініті-коледжу в Дубліні показало, що виною цьому є стрес.

Ірландські вчені встановили, що більш ніж у половини жінок відзначалися порушення менструальних циклів в перший рік коронавірусної пандемії.

У переважної більшості також виникли серйозні проблеми з інтимним життям через зниження лібідо. Дослідники опитали більше тисячі представниць прекрасної статі. Вчені вважають, що найбільш вірогідною причиною виниклих проблем є психологічний стрес через пандемію.

На їхню думку, безпрецедентні психологічні проблеми, викликані кризою з коронавірусом, вплинули на зростання тривожних станів і збільшення кількості депресій, а також зменшення якості сну.

Читайте також:  Вчені пояснили, яка група крові збільшує ризик серцево-судинних захворювань

А все це негативно відбивається на репродуктивному здоров’ї. Сьогодні керівники охорони здоров’я досліджують звіти по десяткам тисяч жінок з Великобританії, які стикалися з більш важкими місячними після отримання щеплень від коронавірусу. Деякі з них поскаржилися на більш ранні або більш пізні менструації.

Проблеми з місячними щороку відзначаються приблизно у 10% жінок. Але вакцини і віруси вкрай негативно впливають на менструальні цикли. Хоча експерти і наполягають, що це не робить впливу на фертильність. Результати дослідження представлені на конференції спільноти ендокринології в Единбурзі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News