Чим більше природних зелених зон і водойм є в місті, тим нижче ризик передчасної смерті його жителів. До такого висновку прийшли дослідники з Манчестерського університету.

Вже давно наука називає зелені зони в містах запорукою міцного здоров’я жителів. Неодноразово дослідники приходили до висновку про те, що відвідування парків і лісів, а також набережних річок і озер скорочує проблеми з психічним здоров’ям, знижує ризик серцевих захворювань, позитивно впливає на когнітивні функції дітей і літніх людей, йде на користь громадянам будь-якого віку. Особливо корисні зелені зони для дітей. У них краще розвивається мозок і підвищується успішність в школі.

Читайте також:  Нутриціолог назвала продукт для здоров'я серця

І ось нове дослідження британських вчених підтвердило, що доступ до міських парків та інших зелених насаджень, а також водойм, скорочує ймовірність передчасної смерті і збільшує тривалість життя. Дослідники з’ясували, що якби більше 1 000 європейських міст виконували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я по розташуванню будинків поруч із зеленими насадженнями, то щорічно можна було б запобігати по 43 000 передчасних смертей.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, загальний доступ до зелених насаджень повинен бути на відстані не більше 300 м від кожного будинку. Під зеленими насадженнями маються на увазі дерева або кущі на площі не менше 50 соток. Але 62% населення 1 000 європейських міст живе в районах з меншою кількістю зелених насаджень, ніж це рекомендується. Особливо це стосується бідних районів, де рівень міської забудови набагато вище. А значить, люди не отримують ту користь для здоров’я, яку могли б.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News