Сонний параліч може налякати, оскільки прокинувся людина не може рухатися або говорити.

Сонний параліч, також відомий як сонний ступор. Медична назва незвичайного стану – катаплексія пробудження. Ряд досліджень показав, що близько 8 відсотків усього населення планети хоча б раз у житті відчуває сонний параліч. У студентів і пацієнтів психіатричних лікарень цей показник особливо високий: майже третина, 30 відсотків, стикаються з подібним паралічем.

Симптоми. Типові ознаки сонного паралічу-це нездатність рухатися, що триває від декількох секунд до декількох хвилин при повному збереженні свідомості. Людина в цей момент може відчувати особливе гнітюче стан: деяким здається, що вони вмирають.

Читайте також:  Яблука покращують захист від ішемічної хвороби серця

Але в реальності турбуватися нема про що. З медичної точки зору сонний параліч нешкідливий. Інша справа, що після подібного досвіду може розвиватися страх перед засипанням – в цьому випадку слід звернутися до лікаря.

Причини паралічу уві сні. Вчені трактують його як тимчасовий неврологічний збій, при якому нерухомість може зберігатися у людини після фази швидкого сну, коли тіло рефлекторно завмирає, щоб не заважати організму занурюватися в сон.

Параліч уві сні залежить від ряду факторів, але в більшості випадків спусковими механізмами стають недосипання, стрес, надмірне вживання алкоголю.

Як реагувати? В інтерв’ю німецькому журналу Freundin лікарі дали наступні рекомендації.

  • Зберігати спокій.
  • Усвідомити, що сонний параліч – не небезпечне явище, і нічого серйозного при цьому не відбудеться.
  • Вибирати правильне положення, не спати на спині – параліч уві сні найчастіше зустрічається в цій позі.
  • Уникати всього, що сприяє неспокійному сну, не вживати на ніч алкоголь.
  • Займатися йогою або медитувати перед сном.
Читайте також:  Жирова хвороба печінки через алкоголь: названо 5 ранніх «розпливчастих» ознак