У цей час року тисячі людей з нетерпінням чекатимуть на звичайний святковий телевізійний розклад, але чи може це збільшення кількості сидячих місць мати серйозні наслідки?

Дослідження показало, що тривалий час, проведений перед вказаними екранами, може мати згубний вплив на наше здоров’я.

Вчені виявили, що перегляд телевізора більше чотирьох годин на день призвів до збільшення ризику утворення тромбів на 35 відсотків порівняно з тими, хто сидів перед телевізором лише дві з половиною години, пише Express.

У аналізованому дослідженні вивчався зв’язок між телеглядачем та венозною тромбоемболією (ВТЕ). ВТЕ включає тромби, що розвиваються в легенях та легенях, та інші фатальні форми тромбів.

Якщо ви збираєтеся дивитися телевізор, вам потрібно робити перерви. Ви можете вставати та розтягуватися кожні 30 хвилин або використовувати велотренажер. І не поєднуйте перегляд телевізора з хворими перекусами.

Об’єднання кількох досліджень у метааналіз забезпечує більшу вибірку і робить результати більш точними та надійними, ніж результати окремого дослідження.

Щодо того, чому існує зв’язок між переглядом телевізора та утворенням тромбів, то Захарова сказала, що це пов’язано з тим, наскільки мало людина рухається під час перегляду телевізора. Тривалий перегляд телевізора пов’язаний із іммобілізацією, що є фактором ризику ВТЕ.

Ось чому людям рекомендується рухатися після операції чи під час далекого перельоту. Крім того, коли ви сидите в тісному положенні протягом тривалого часу, кров накопичується в кінцівках, а не циркулює, що може призвести до утворення тромбів.