За словами лікаря-дієтолога Олени Соломатиної, для збереження підшлункової залози в хорошому стані людям похилого віку слід дотримуватися деяких обмежень.

Лікар повідомила, що зі збільшенням віку в людському організмі можуть слабшати захисні ресурси, знижується потенціал імунної системи. Це, у свою чергу, підвищує ризик дегенеративних процесів у різних органах, включаючи підшлункову залозу. Фахівець констатувала: зберегти підшлункову залозу непошкодженої людям похилого віку допомагає відмова від шкідливих харчових звичок.

«Старим слід переглянути своє харчування та виключити шкідливу їжу, навіть якщо нічого не болить», – поділилася медик.

Соломатина уточнила, що відмова від алкоголю та всього жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу. Вона підкреслила, що кількість насиченого жиру в їхньому раціоні має бути гранично мінімальною аж до повного виключення деяких продуктів.

Читайте також:  Оніміння рук уві сні може вказувати на патологію

«Ніякого сала, змішаних та важких страв, кондитерських виробів у вигляді тістечок та тортів».

Також у літньому віці слід виключити з раціону все гостре. Харчування в цілому має бути щадним, готові страви слід їсти тільки тушкованими, запеченими або відвареними – ніяких смажених страв!

«М’ясо краще вибирати таке, яке легко перетравлюється. Це кролик, курка, індичка. Можна їсти нежирну рибу: щуку, судака та ляща», – додала лікарка.

Вживати їжу людям похилого віку Олена Соломатина порадила п’ять разів на добу. Кожен такий прийом їжі повинен бути невеликою порцією їжі.