Будинок — місце, де людина відчуває затишок, тепло та захищеність. Проте експерти порталу Onet.pl стверджують, що навіть удома є предмети побуту, які можуть зашкодити вам.

Якщо людина бачить, що розетка відходить від стіни, вона зробить усе можливе, щоб усунути потенційну небезпеку. Щоправда, оглядаючи вміст своєї шафи, мало хто замислюється, що там теж причаїлася небезпека.

Є кілька нешкідливих на перший погляд предметів побуту, які можуть зашкодити здоров’ю і навіть вбити вас.

Мило

Це один із найнебезпечніших предметів побуту, який є у кожному будинку. Справа в тому, що у складі мила є фталати – синтетичні хімічні сполуки, функція яких полягає у посиленні запаху. Вони можуть нашкодити здоров’ю, спричинивши серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, безпліддя і навіть рак.

Крім того, фталати підвищують ризик розвитку астми у дітей та викликають ушкодження нервової системи, а також негативно впливають на якість сперми у чоловіків. При покупці мила експерти радять перевіряти склад та дивитися на наявність фталатів, які позначаються абревіатурами DEP та DEHP.

Джинси

Проведені дослідження показали, що жінки, що носять джинси, більш сприйнятливі до інфекцій сечовивідних шляхів. Справа в тому, що цей тип штанів ускладнює вентиляцію та відведення вологи внаслідок чого накопичуються бактерії.

Також джинси можуть спричинити розвиток кислотного рефлюксу через стиснення живота. Ще такий тип штанів підвищує ризик болю в інтимних місцях у прекрасної половини людства, а у чоловіків спричиняє зниження кількості сперматозоїдів.

Дитячий одяг

Як і у випадку з милом, багато предметів дитячого одягу містять фталати, а вони негативно впливають на розвиток мозку малюків. У США вже заборонили використовувати фталати у дитячих іграшках, але на одяг закон поки що не поширюється.

Експерти рекомендують купувати дітям одяг, який виготовлений з органічної бавовни або інших натуральних тканин.

Кондиціонер

Кондиціонер багатьох рятує від літньої спеки, проте мало хто знає, що його використання робить людей сприйнятливішими до хвороб. Крім того, цей прилад викликає головний біль і призводить до апатії, оскільки сушить слизові оболонки носа, горла та вух.

Перед запуском кондиціонера, експерти радять зайвий раз подумати, чи недостатньо просто відкрити кілька вікон і включити вентилятор.