Багато людей роблять певні дії і ритуали щодня, навіть не замислюючись, що вони можуть негативно впливати на здоров’я. Це пов’язано з швидким темпом життя і нестачею часу, через що турбота про себе часто йде на другий план. Експерти перерахували 10 шкідливих повсякденних звичок, від яких краще відмовитися.

Виявилося, що більшість людей неправильно тримають смартфон. Розташування гаджета на мізинці загрожує наслідками: тривалий вплив на нерв може травмувати палець. А постійний скролінг стрічки і набір тексту великим пальцем викликає м’язовий біль, пише Adme.

Також не слід користуватися смартфоном під час їжі, так як це призводить до зайвих кілограмів. З’ясувалося, що, відволікаючись на телефон, ноутбук або читання, людина споживає на 15% більше калорій.

Читайте також:  Бобові - ідеальний продукт для збереження здоров'я серця

Крім того, фахівці рекомендують не слухати музику голосно. Сучасні пристрої здатні відтворювати звуки до 120 дБ, тоді як ВООЗ рекомендує норму в 85 дБ. Тому при прослуховуванні музики краще використовувати близько 60% гучності.

Також не рекомендується постійно оновлювати новинну стрічку в соцмережах, так як це викликає негативні емоції. Крім цього, важливо не забувати про обробку гаджетів антибактеріальними засобами. За підрахунками вчених, кількість бактерій на смартфоні в 10 разів більше, ніж на сидінні унітазу. Ще одна погана звичка-користуватися смартфоном на ходу, що призводить до різних травм, так як людина не звертає уваги на те, що відбувається навколо.

Читайте також:  Названо п'ять головних причин втрати гостроти зору

На здоров’я погано впливає і недостатня кількість сну. Недосип може бути причиною зайвої ваги, захворювань серця і діабету 2-го типу. Наступна помилка-безконтрольний прийом БАДів і мультивітамінів. Той чи інший вітамін потрібно приймати тільки за призначенням лікаря.

Ще одна помилка-сліпе слідування моді. Бажання бути в тренді іноді змушує носити одяг, небезпечний для здоров’я. Наприклад, улюблені багатьма джинси скінні можуть занадто сильно перетискати нервові закінчення і викликати міонекроз.

Остання погана звичка – не використовувати захисний крем. Його необхідно наносити не тільки на пляжах, але і в інші дні. Крім того, такий крем захищає шкіру від передчасного старіння, пігментних плям і раку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News