Жировий прошарок накопичується не тільки під шкірою, але і на внутрішніх органах. Через це порушується їх робота, сповільнюється обмін речовин і… Ми набираємо ще більше зайвої ваги. А до того ж отримуємо підвищений ризик серйозних захворювань: діабету, атеросклерозу, гіпертонії, інфаркту і т. д.

Розповідаємо про те, яку роль відіграє у всьому цьому печінка і як, схуднувши, зберегти її здоровою.

Як зайва вага впливає на печінку?

Вуглеводи швидко забезпечують нас енергією, тому їх організм накопичує «на чорний день». У кишечнику вони перетворюються в глюкозу, потім потрапляють в печінку, трансформуються в глікоген і зберігаються там, поки не знадобляться.

Печінка

Але у цього «складу» обмежений обсяг і, якщо людина продовжує закидати організм глюкозою, з’являється надлишок. Він перетворюється в жир і теж відправляється в запас – але вже не в печінку, а в будь-який зручний місце. У такому разі печінка перестає виконувати свої функції і займається тільки жировими запасами. Її клітини заповнюються жиром, а виснажуються запаси глікогену.

Читайте також:  Як зберегти літні ягоди без втрати вітамінів

У результаті розвивається стеатоз ожиріння печінки. Через цю хворобу вуглеводи з їжі тут же підвищують рівень глюкози в крові. Просто тому що в печінці для неї немає місця – вона зайнята жиром. Це і є початок цукрового діабету 2-го типу.

До того ж, печінка з ожирінням повільніше виводить токсини. Чим більше їх накопичується, тим гірше вона працює і тим повільніше спалюється жир. А чим більше накопичується жиру, тим повільніше виводяться токсини. Виходить замкнуте коло.

Як не нашкодити їй при схудненні?

Стеатоз печінки лікується, для цього доведеться позбавитися від зайвої ваги. Але тут треба враховувати кілька важливих моментів:

Читайте також:  Чи допомагає насправді сода при печії: думка лікаря
1. Втрачати вагу потрібно поступово

Печінка

При різкому зниженні ваги жир починає надходити з-під шкіри в кров, а звідти – знову в печінку. Токсини теж розпадаються швидше, і організм не встигає їх виводити. Вони починають шкодити не тільки печінці, але й іншим органам.

Тому швидке схуднення навіть небезпечніше, ніж ожиріння. Лікарі не рекомендують худнути більше, ніж на 1 кг в тиждень.

2. Не зловживати БАДами

Всілякі «схуднення» і «біо-добавки для схуднення» якщо і завдадуть удару по жиру, то обов’язково зачеплять і печінку. Всі ці БАДи не відносяться до ліків, а, значить, не проходять багаторічних перевірок. Їх активні компоненти часто погано вивчені і можуть викликати печінкову недостатність. Харчові добавки винні у 19% всіх випадків цієї хвороби.

Читайте також:  Як зміцнити слабкі та ламкі нігті в домашніх умовах: поради дерматолога
3. Є корисні продукти

Печінці корисно все, що відповідає основам здорового харчування. У вашому раціоні обов’язково повинні бути фрукти, овочі, горіхи, бобові та червона риба. Рідина теж допомагає печінці виводити токсини: намагайтеся випивати 1,5-2 л в день. Не обов’язково чистої води, підійде і чай, і молоко, і навіть суп.