На тривалість життя безпосередньо впливає те, що людина їсть. Важливу роль відіграють різні харчові звички, на які багато хто може навіть не звертати увагу. Експерти перерахували кілька таких звичок, що сприяють довголіттю.

Так, позитивний вплив на здоров’я надає наявність плану харчування, так як в цьому випадку людина рідше замовляє вже готову їжу. Гарвардське дослідження показало, що люди, які регулярно готували вдома, мали менший ризик діабету, ніж ті, хто замовляв їжу. Крім того, на організм погано впливає зневоднення, яке загрожує головними болями, втомою, каменями в нирках, погіршенням травлення. Тому важливо привчити себе пити просту воду, пише Eat This, Not That!

Крім цього, краще не розігрівати їжу в пластикових контейнерах, а перекладати її в свій посуд. Експерти вважають, що пластикові контейнери виділяють хімічні речовини, які потім потрапляють в організм людини. Також не варто зловживати напівфабрикатами, так як в них міститься занадто багато натрію. Він може підвищити кров’яний тиск, що є одним з провідних факторів розвитку серцевих захворювань та інсульту.

Щоб збільшити тривалість життя і знизити ризики для здоров’я, краще не їсти занадто швидко. Японські дослідники виявили, що у тих, хто їсть швидко, на 11,6% частіше спостерігається метаболічний синдром, високий рівень цукру в крові і високий кров’яний тиск. Крім цього, довголіттю сприяє наявність в раціоні білка, фруктів і овочів. А в список “шкідливих” для здоров’я потрапила звичка закінчувати прийоми їжі великим десертом, а також довго сидіти після їжі.