Що таке родимка?

Звичайна родимка, або меланоцитарний невус, — це кольорове утворення на шкірі, яке виникає, коли пігментні клітини, які називаються меланоцитами, ростуть у скупченнях. Родимки бувають різної форми та кольору, від світло-коричневого до майже чорного, можуть виступати над поверхнею шкіри або бути плоскими та розташовуватися по всьому тілу. Хоча родимки можуть бути присутніми при народженні, зазвичай, вони з’являються пізніше в дитинстві та збільшуються в підлітковому віці – більшість дорослих мають від 10 до 40 родимок на тілі. Під час вагітності родимки стають темнішими. Більшість родимок є доброякісними утвореннями шкіри та потребують тільки періодичного нагляду лікаря дерматолога. 

АЛЕ..

Якщо вам не подобається зовнішній вигляд вашої родимки або вона змінила форму, розмір, колір, текстуру, необхідно провести дерматоскопічне обстеження, щоб переконатися у її доброякісності або може знадобитися біопсія, при підозрі на злоякісний процес. Обов’язково заплануйте огляд у дерматолога, якщо родимка змінилася, кровоточить або свербить, це може бути ознакою раку шкіри.

Не треба хвилюватися, лікар дерматолог обстежить родимки за допомогою дерматоскопа та зорієнтує які є варіанти видалення, якщо у цьому є потреба. Незалежно від того, чи обираєте ви послуги з видалення родимок з естетичних міркувань, чи це є медична необхідність, результат видалення буде задовільний і позбавить вас фізичного та психологічного дискомфорту з приводу наявності родимки на шкірі. Сучасна дерматологія, дерматоонкологія та хірургія мають у своєму арсеналі всі необхідні інструменти для швидкого, якісного та естетично привабливого результату видалення утворень шкіри.

Зверніться до дерматолога, якщо ви хочете видалити родимку, яка вас турбує.

Способи видалення родимок

Видалення родимки лазером – найкраще підходить для невеликих, виступаючих родимок у місцях, де мінімальні рубці є пріоритетом, наприклад, на обличчі або у інтимній зоні. Лазерне видалення родимки використовує енергію світла для руйнування пігменту меланіну в родимці.

Хірургічне видалення родимок – найкраще підходить для великих родимок, які проблематично видаляти іншими способами, або при підозрі на злоякісне утворення. Висічення виконується під місцевою анестезією та передбачає хірургічне видалення родимки разом із невеликою межею нормальної шкіри навколо. Ця процедура вимагає накладення шва, щоб закрити рану, залишаючи невеликий шрам, який з часом зникає.

Радіохвильове видалення (радіоніж) – має схожий алгоритм дій, але на руйнацію пігменту діє радіохвильова енергія.

При необхідності видалити родимку звертайтеся до лікаря дерматолога, дерматолога-онколога, або хірурга. Лазерне та радіохвильове видалення, за відсутності протипоказань, можна виконати відразу ж на первинній консультації дерматолога після дерматоскопії.

Який метод видалення обрати може рекомендувати тільки лікар дерматолог, спираючись на анамнез пацієнта та результати обстеження дерматоскопом.

МЦ SENSAVI у Києві – це європейські стандарти у дерматоонкології, прийом ведуть досвідчені лікарі, а видалення усіх новоутворень проходить безпечно і швидко за допомогою сучасного інноваційного обладнання.

Пам’ятайте, своєчасне обстеження родимок –  найкраща профілактика раку шкіри!