Дотримуючись умов карантину і самоізоляції, багато людей довго не виходять на вулицю, що може викликати певні зміни в їх організмі. Серед перерахованих медиками – зниження рівня серотоніну і наслідки цього.

Вчені науково-дослідного інституту Бейкера в Мельбурні констатують, що, проводячи недостатньо часу на сонці, організм людини починає відчувати нестачу серотоніну – речовини, відомої як «гормон щастя», оскільки від його концентрації залежить добре самопочуття, психологічна рівновага, емоційна стабільність. Найінтенсивніше серотонін виробляється, коли людина знаходиться під сонячним світлом на вулиці. Якщо довго не виходити з дому, може виникнути його дефіцит. Наслідками цього виявляються головні болі, зниження імунітету, зрушення біоритмів, що тягне безсоння, депресію, тривожність. Крім того, може підвищуватися агресія.

Читайте також:  Названо небезпечні наслідки довгого післяобіднього сну

Іншою зміною в організмі людини, яка довго не виходить на вулицю, може стати збільшення алергічні реакції на різні елементи. Це пояснюється нестачею вітаміну D, який виробляється в шкірі при впливі сонячного світла. Даний вітамін стимулює діяльність клітин, що запобігають процеси, які обтяжують алергічні реакції.

Мало хто пов’язує перебування на вулиці і роботу кишечника. Але зв’язок є. Дослідження показують, що вітамін D, синтезований організмом під час перебування під сонцем, сприяє зростанню популяції корисних кишкових мікробів. Його нестача, навпаки, сприяє дисбалансу кишкової флори, запалення. Якщо людина довго не виходить на вулицю, у неї можуть виникнути симптоми, характерні для запальних захворювань кишечника, включаючи болі, запори, діарею.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я