Нестача йоду під час вагітності може мати негативні наслідки для здоров’я дитини в майбутньому.

Нестача йоду в організмі може привести до затримки розумового розвитку у дітей. Про це розповіла лікарка-дієтологиня Олена Мотова. За її словами, нестача йоду особливо небезпечна під час вагітності та грудного вигодовування.

Справа в тому, пояснює фахівчиня, що йод необхідний для синтезу гормонів щитовидної залози – це, в свою чергу, забезпечує обмін речовин. Також він необхідний для нормального розвитку центральної нервової системи, особливо процесів мієлінізації нервових волокон. Саме тому його недостатнє споживання йоду матір’ю призводить до затримки розумового розвитку у дитини.

Легша форма дефіциту йоду в цій ситуації часто призводить до проблем зі шкільною успішністю, вважає експертка. Тому необхідно вживати його вигляді таблеток, але після консультації з лікарем. Щоб дізнатися, чи потрібен вам додатковий йод, потрібно здати спеціальний аналіз. Або включати в свій раціон продукти багаті цією речовиною.

Велика кількість йоду міститься в морській капусті, ікрі, м’ясі тріски, пікші і тунця, в креветках і кальмарах. Є йод і в овочах і фруктах, наприклад, хурмі, чорній смородині, огірках, картоплі і часнику.