Американська кардіологічна Асоціація виявила, що у людей, в раціоні яких був перець чилі, ризик смерті від серцево-судинних захворювань або раку значно знижувався. На думку вчених, це ще раз доводить, що дієтичні фактори можуть відігравати важливу роль у загальному стані здоров’я, який впливає на довголіття.

Група фахівців провела скринінг 4729 досліджень п’яти провідних світових баз даних охорони здоров’я. В результаті з’ясувалося, що перець чилі має безліч корисних для здоров’я властивостей, пише Express.

Завдяки вмісту в ньому капсаїцину, перець має протизапальні, антиоксидантні та протиракові властивості, а також регулює рівень глюкози в крові. Як пояснили вчені, саме капсаїцин надає перцю чилі характерний, пряний смак, від слабкого до інтенсивного.

Після аналізу даних про здоров’я понад 570 тис. осіб з різних країн світу, було виявлено, що ті учасники дослідження, в раціон яких входив перець чилі, мали:

* відносне зниження смертності від серцево-судинних захворювань на 26%;
* відносне зниження смертності від раку на 23%;
* відносне зниження смертності від усіх причин на 25%.

Однак автор роботи кардіолог Бо Сью зазначив, що дані про здоров’я досліджених пацієнтів були обмеженими. Лікар не став заперечувати, що були й інші фактори, які могли вплинути на висновки вчених.

Крім цього, додав він, кількість і тип споживаного перцю чилі варіювалися в різних дослідженнях. Через це було складно зрозуміти, скільки, як часто і який вид перцю чилі приносить найбільшу користь для здоров’я. «Для підтвердження цих результатів потрібні додаткові дослідження, особливо дані рандомізованих контрольованих досліджень», – підсумував Сью.