Апельсини ми можемо купити будь-якої пори року. А ось цитруси вдасться знайти лише взимку. Так чим же такі корисні для організму ці фрукти?

Відомо, що цитрусові можуть захистити організм від атеросклерозу та розвитку запалення. Причому найцінніша частина цих фруктів знаходиться між кисло-солодкою м’якоттю та шкіркою, пише Fakt.pl.

Вона має гіркий смак, але саме цей смак говорить про наявність у ній флавоноїдів. Фахівці рекомендують вживати по 1 г флавоноїдів на день. Причому найбільше міститься в гірких фруктах на кшталт диких мандаринів, грейпфрутів, гірких апельсинів.

У цитрусових також багато вітаміну С. Велика кількість провітаміну А міститься у мандаринах, апельсинах, жовтих грейпфрутах. Ця речовина захищає від катаракти, знижує ймовірність дегенерації жовтої плями, захищає шкіру від впливу ультрафіолету.

До складу червоних апельсинів та грейпфрутів входить лікопін. Завдяки йому можна запобігти розвитку раку простати та молочної залози.

Важливо при вживанні цитрусових пам’ятати про помірність. Наприклад, в день досить буде використовувати два-три апельсини або чотири-п’ять мандаринів. Пов’язано це з тим, що у цих фруктах багато цукру та вітаміну С.

Не рекомендується їсти цитрусові людям зі схильністю до печії, а також тим, у кого діагностовано виразку.

Є у цитрусових та інші плюси. Так, до складу солодких апельсинів входить ефірна олія, що має розслаблюючий ефект. Крім того, воно діє як знеболювальне.

У лимонах міститься велика кількість яблучної, бурштинової, лимонної кислоти. Ці кислоти допомагають омолодити шкіру.

А грейпфрути будуть корисні тим, хто хоче схуднути. Вся справа в тому, що їх гіркуватий смак пригнічує апетит.