Пухлини яєчників, як доброякісні, так і злоякісні, можуть довгий час розвиватися непомітно для жінки.

Так як в черевній порожнині багато місця, пухлини яєчників часом виростають до дуже великих розмірів перед тим, як бувають виявлені. Що стосується раку яєчників, то переважна більшість хворих старше 60 років.

Вчені з Центру вивчення раку в Філадельфії розповіли про симптоми, які повинні стати тривожним сигналом для жінок і приводом для візиту до лікаря. Якщо спостерігаються кровотечі між місячними, то до лікаря треба йти негайно – це дуже серйозний симптом. Також обов’язково потрібно пройти обстеження жінкам, у яких з’явилася кровотеча в період клімаксу.

Читайте також:  Зелений чай «вимикає» гени накопичення жиру

Одним з початкових симптомів може бути втрата ваги, зниження апетиту, швидка втомлюваність. Але це досить загальні симптоми, які можуть говорити про різні види раку або взагалі не мати жодного значення. Проте, якщо вони викликають занепокоєння, потрібно пройти обстеження.

При раку яєчників може виникати біль під час сексу, постійні болі внизу живота і в області попереку. Також може рости живіт і спостерігатися збільшення ваги, але при цьому інші частини тіла залишаються колишніх розмірів. Можуть з’являтися набряки в області яєчників, збільшення лімфовузлів, розташованих в нижній частині живота.

Джерело: 7mednews