Офіційне розлучення становить найбільшу загрозу для здоров’я чоловіків. Якщо вони розведені більше 7 років поспіль, то ризик інфарктів, старечого недоумства і ранньої смерті збільшується.

Нещаслива сімейне життя – це привід для інфаркту і постійного стресу, але розлучення нітрохи не краще. Дослідження показало, що якщо чоловіки залишаються розведеними більше 7 років, то в їх тілах відзначається підвищений рівень запальних процесів.

Це природна біологічна реакція на стрес, через яку тверднуть артерії, відбуваються інфаркти, інсульти, розвиваються пухлини, старече недоумство і настає передчасна смерть.

Вчені з Університету Копенгагена провели дослідження за участю 4 800 осіб у віці від 48 до 62 років. Їх цікавило довгострокове вплив на здоров’я розлучень. Коли жінки стикалися з припиненням довгострокових відносин і тривалий час жили на самоті, то ніякого підвищення запальних процесів в їх організмі не виникало.

Читайте також:  Безсоння: продукт, який допоможе вам заснути

Можливо, це пов’язано з тим, що у жінок середнього віку, на відміну від чоловіків ровесників, є набагато більше друзів, що пропонують емоційну підтримку. Вони-то і не дають стресу впливати на здоров’я.

А ось чоловіки вели набагато менш здоровий спосіб життя після розлучень. Рівень двох компонентів в крові, пов’язаних із запаленнями, у них збільшувався на 17%, в порівнянні з їх ровесниками в стабільних відносинах. Мова про інтерлейкін-6 і C-реактивний білок. Докази показують, що чоловіки більше залежать від жінок, ніж навпаки, і для чоловіків розлучення є більш небезпечним.

Джерело: DailyMail