Вчені стверджують, що саме перші діти найрозумніші. У чому причина? Генетика чи виховання?

Співробітники університету в Единбурзі задалися метою вивчити розумові здібності дітей в багатодітних сім’ях.
Для цього вони зробили аналіз інформації по п’яти тисячам дітям. Дослідників цікавив словниковий запас дітлахів, швидкість читання і асоціативні відповіді на запропоновані картинки. Дослідження фахівці проводили кожні два роки.

Почали свій досвід над однорічними, а закінчили 14-річками.

Щоб уникнути похибки, для чистоти експерименту вчені враховували зовнішні фактори (дохід сім’ї, біографію, соціальний стан, родовід).
Що показав експеримент? Виявилося, що в однорічному віці саме у первістків спостерігався кращий результат тестів на інтелект. У малюків спостерігався більший рівень IQ, ніж у їх молодших братиків і сестричок. Спостерігаючи за такими дітьми далі, вчені встановили, що первістки краще справлялися з читанням, правильніше називали зображені на картинках предмети, успішніше шукали однакові літери на кубиках.

Читайте також:  Медики розповіли, чому не можна пити алкоголь перед сном

Крім того, старші діти росли більш слухняними, ніж їхні брати і сестри. Вони також були більш посидючими і працьовитими.

Вчені відзначили, що первістки і молодші діти отримували емоційну підтримку від батьків в рівному обсязі.

Без мінусів все-таки не обійшлося. Дослідження показали, що перші діти частіше мали проблеми із зором і зайвою вагою.

Однак, в розвиток малюків вкладалися по-різному. Наприклад, з первістком мама і тато займалися активніше, ніж з молодшими дітьми в тому ж віці. Наприклад, дорослі рідше читали їм, ніж старшому дитині, менше займали малюків розвиваючими іграми, спільно з ними створювали вироби, малювали і грали на музичних інструментах.

Читайте також:  Найбільш шкідливі харчові звички для імунітету розкрили дієтологи

Автори дослідження вважають, що це більшою мірою вплинуло на те, що первістки ставали більш розвиненими з усіх дітей. Знову ж таки це був середній показник. Вплив також надавали й інші впливи. Наприклад, відносини між батьками, здоров’я дітей, фінансове становище сім’ї, допомога родичів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News