Вживання детокс-чаю стало звичайним явищем серед тих, хто шукає швидкий спосіб схуднути. Але інгредієнти, що містяться у сумішах, не регулюються органами охорони здоров’я, що дозволяє легко приховати потенційну небезпеку. Дієтолог Василиса Пономарьова попереджає, що детокс-чай може спричинити гостру печінкову недостатність.

У сучасному чаї для схуднення використовується набір трав, що містять проносне, таких як листя сенни. Лист сенни – це натуральне проносне, яке може мати шкідливі побічні ефекти, що призводять до пошкодження печінки, якщо приймати його протягом тривалого часу.

“Інгредієнт є найбільш поширеною формою натуральної трави, що міститься в проносних чаях, але використовується взаємозамінно з коренем солодки, коренем кульбаби та розторопшою”, – сказала дієтолог.

Оскільки у більшості країн детокс-чаї класифікуються як добавки, а не як ліки, їхнє регулювання погано контролюється.

«Ці типи продуктів роблять різні заяви про втрату ваги або детоксикації, але вони можуть бути не більш ніж замаскованими проносними. Часте вживання може призвести до гострої фульмінантної печінкової недостатності через чай для детоксикації печінки. Симптоми включають слабкість, млявість, жовтяниця та погіршення психічного стану».

Довгострокове вживання може призвести до того, що кишечник перестане нормально функціонувати і може спричинити залежність від проносних. Прогресування печінкової недостатності проявляється різноманітними симптомами, але одним із перших з’являється біль у верхній правій частині живота.