Дослідники встановили: такий вид горіхів, як фісташки, допомагає гіпертонікам знижувати високий кров’яний тиск під час сну.

Висновки вчених про користь фісташок як натурального гіпотензивного засобу опублікував журнал Американської кардіологічної асоціації. Фахівцями проводився експеримент, учасники якого (люди з високим тиском) були розділені на дві окремі групи: перша дотримувалася раціону, що містить закуски з низьким вмістом жиру, а друга – раціону помірної жирності з включенням фісташок. Обидві групи дотримувалися своїх систем харчування протягом чотирьох тижнів, потім добровольці пройшли серію тестів.

Дослідники дійшли висновку, що раціон, який містить фісташки, сприяє скороченню деяких факторів ризику серцево-судинних захворювань.

“Знижувальний вплив фісташок на артеріальний тиск більше, ніж у інших видів горіхів”, – констатували автори проекту.

За словами фахівців, вживання фісташок значно знизило у добровольців загальний периферичний опір, збільшило серцевий викид і поліпшило деякі показники варіабельності серцевого ритму. Також ними була помічена здатність даного виду горіхів “значно знижувати” високий тиск під час сну.

“Систолічний амбулаторний артеріальний тиск значно знизився після дотримання “фісташкової дієти”, причому найбільше зниження спостерігалося під час сну”, – заявили експерти.

Фісташки містять мононенасичені жирні кислоти і велику кількість речовин-полістеринів, які володіють відомими перевагами при гіпертонії. Також до їх складу входить амінокислота L-аргінін, яка в організмі перетворюється в оксид азоту, що сприяє розслабленню і розширенню кровоносних судин. Результатом цього стає зниження артеріального тиску.

Дослідники стверджують, що гіпотензивний ефект фісташок найкраще проявляється за умови, що на горіхи припадає 20 відсотків споживаних за день калорій.

Джерело: Express