ГоловнаНовини Здоров'яВиявлена контрольна причина потенційно смертельної зупинки серця

Виявлена контрольна причина потенційно смертельної зупинки серця

Вчені з Оксфордського біомедичного дослідницького центру провели дослідження, що дозволили виявити контрольну причину потенційно смертельної зупинки серця. Йдеться про гіпертрофічну кардіоміопатію. Як з’ясувалося, небезпека полягає в аномальному розташуванні м’язових волокон.

Біль в серці

Гіпертрофічна кардіоміопатія є провідною причиною раптової смерті у молодих людей, але мікроскопічні аномалії серцевої м’язи, які стоять за цими подіями, виявляються тільки після трагедії. При спостереженні під мікроскопом м’язових волокон померлих пацієнтів виявилося, що вони розташовані аномально і не мають звичайного вирівнювання. Це і забезпечує ідеальний фокус для потенційно смертельних ритмів серця. Своєчасне виявлення цього дозволило б лікарям втрутитися до раптової зупинки серця, встановивши кардіовертер-дефібрилятор – невеликий пристрій, який виправляє ситуацію. У той же час відзначається експертами, що волокна серцевого м’яза не можуть бути взяті у живих людей, і безлад можна побачити тільки в посмертних зразках. Група вчених використовувала неінвазивний метод, що дозволяє відстежувати поширення молекул води всередині серця.

Читайте також:  Вчені знайшли лікування для рідкісного генетичного захворювання

Використовуючи свою нову методику сканування, дослідники змогли побачити схожі патерни розлади серцевого м’яза у живих пацієнтів з гіпертрофічною кардіоміопатією, які були виявлені в попередніх посмертних дослідженнях. В наступних експериментах учені сподіваються зробити сканування більш швидким.

«Ми сподіваємося, що наше відкриття поліпшить спосіб ідентифікації людей з високим ризиком для отримання імплантованого приладу, щоб запобігти раптовій смерті», – зазначили вчені.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News