Багато хто любить каву за те, що вона підвищує пильність, концентрацію уваги і полегшує піднесення з ліжка вранці. Однак напій також може вплинути на рівень цукру в крові. Це станеться у випадку, якщо ви оберете неправильний час для того, щоб насолодитися кавою.

Британські вчені в ході експерименту виявили, що вживання приблизно 300 мг кофеїну у вигляді чорної кави за 30 хвилин до сніданку підвищує рівень цукру в крові. Причому одразу на 50%, йдеться в опублікованому дослідженні.

До цього можуть призвести дві причини. Перша: кофеїн блокує аденозин, який бере участь у процесі подачі сигналу організму про те, скільки потрібно виробити інсуліну, та допомагає клітинам ефективно реагувати на інсулін. Випита перед їжею кава може призвести до вивільнення меншої кількості інсуліну і зробити клітини менш сприйнятливими до неї, що призведе до підвищення рівня цукру в крові, пише Eat This, Not That!

Друга причина у здатності кофеїну підвищувати рівень гормонів стресу в організмі. У свою чергу кортизол і адреналін підвищують рівень цукру в крові, щоб отримати енергію для боротьби зі стресом.

Для того, щоб цього уникнути, спочатку з’їдайте сніданок і потім випивайте каву. У крайньому випадку починайте свій ранок із чашки чаю або обмежте порцію кави до половини кухля.