Нестача йоду – перший ступінь до гіпотиреозу. Дефіцит може проявлятися схильністю до набору ваги, набряками, втомою та нестачею енергії.

Нутриціолог Олена Суханова перерахувала найпоширеніші ознаки йодного дефіциту.

Складність діагностики в тому, що аналіз покаже нестачу лише в самій занедбаній стадії. Щитовидна залоза, якій йод необхідний як повітря, також триматиметься до останнього.

Тому орієнтуємося у разі не стільки на показники аналізів, скільки на симптоми.

«Дефіцит йоду проявляється у підвищеному вмісті холестерину, артеріальної гіпертензії, низькорослості, деформації скелета (у дітей), зниженні фертильності, розумових відхиленнях, погіршенні пам’яті, низькій швидкості розумових процесів, порушеннях менструального циклу», — каже експерт.

Простежується певний зв’язок і між нестачею йоду в організмі та складнощами із зачаттям. Виносити та народити здорову дитину при дефіциті йоду також непросто.

Щодо популярного в народі тесту з йодною сіткою на тілі, він не дає об’єктивних результатів щодо дефіциту йоду в організмі. На результат впливає якість шкіри, активність потовиділення та інші фактори.

Але якщо намальована йодна пляма повністю зникає за 24 години, можна з високою ймовірністю говорити про те, що дефіцит йоду є.