Утеплюйте свій будинок і скидайте зайву вагу при її наявності, це допомагає знизити високий кров’яний тиск. Деякі зміни в звичайному житті можуть бути особливо ефективними в боротьбі з гіпертонією.

Підвищений тиск – це стан, при якому тиск всередині артерій вище, ніж повинно бути. При відсутності лікування високий тиск веде до серйозних ускладнень, включаючи інфаркти та інсульти. У той же час багато людей не знають, що у них є такий стан, оскільки симптоми гіпертонії рідко помітні, до тих пір, поки захворювання не завдасть істотної шкоди серцю і артеріям.

Коли людина стає старшою, ризик високого кров’яного тиску (гіпертонії) зростає, а в деяких випадках захворювання є неминучим. Поширеність гіпертонії збільшується з віком до 50 відсотків у людей у віці від 60 до 69 років і приблизно до 75 відсотків у віці 70 років і старше.

Однак, внісши деякі зміни в своє життя, людина може домогтися зниження рівня високого тиску і пов’язаного з ним ризику серйозних ускладнень зі здоров’ям, повідомляє Express. Зокрема, дослідження, опубліковане в Journal of Hypertension, показало: підвищення температури в будинку на кілька градусів може допомогти людям контролювати свій кров’яний тиск.

Вчені виявили, що більш низькі температури в приміщенні пов’язані з більш високим кров’яним тиском. При цьому вплив температури в приміщенні на артеріальний тиск був сильнішим серед людей, які не займаються спортом на регулярній основі.

«Наше дослідження підтверджує, що в холодні зимові місяці стає більш високим рівень гіпертонії, а також збільшується смертність від інсульту і серцевих захворювань. Температура в приміщенні обов’язково повинна враховуватися в діагностиці та рекомендаціях з лікування гіпертонії. Крім змін у способі життя, які б допомагали знижувати високий кров’яний тиск, люди могли б також зробити своє житло трохи тепліше», – наводиться в Express експертна думка.

Інші способи знизити показання артеріального тиску. Спосіб життя відіграє важливу роль в лікуванні високого кров’яного тиску, в черговий раз нагадали фахівці. За їх словами, величезне значення для нормалізації його показників має втрата зайвих кілограмів і збереження стрункої талії. Вчені констатують, що артеріальний тиск часто збільшується разом зі збільшенням ваги.

«Втрата ваги є однією з найбільш ефективних змін в образі життя для поліпшення контролю артеріального тиску. Втрата навіть невеликої ваги, якщо у вас є її надлишок або ожиріння, може допомогти знизити артеріальний тиск. Загалом, ви зможете знизити свій кров’яний тиск приблизно на один міліметр ртутного стовпа з кожним кілограмом втраченої ваги», – постулює видання.