Соковиті, солодкі і ароматні цитрусові особливо улюблені українцями взимку. Однак лікарі попереджають – це одні з найбільш “небезпечних” фруктів. Їх не можна вживати при багатьох захворюваннях – від хвороб ШКТ до алергій. Крім того, прийом деяких ліків також несумісний з цитрусовими. Нутриціолог, член Європейської асоціації з вивчення ожиріння Ольга Деккер розповідає про шкоду мандаринів і апельсинів.

“У м’якоті мандаринів та інших цитрусових у великій кількості містяться органічні кислоти. Наприклад, в клементинах на 100 м — від 50 мг аскорбінової кислоти, в грейпфрутах — близько 45 мг, в мандаринах уншиу — близько 30 мг, в мандаринах інших сортів — зазвичай менше 20 мг. Тому вживання таких фруктів може негативно позначитися на людях, у яких є проблеми з кислотністю шлунка. Від надмірного вживання цитрусових слід відмовитися людям з гастритом і гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ)”, – пише АіФ.

Читайте також:  Чому дієтична газована вода небезпечна для зору

Діабет і ожиріння

Нутриціолог, член Європейської асоціації з вивчення ожиріння Ольга Деккер розповідає, що в 100 грамах цитрусових міститься 12 грам цукру, тому їх варто вживати людям з діабетом і зайвою вагою в дуже обмеженій кількості.

“Якщо людина з’їдає мандарин на голодний шлунок, то, по суті, в шлунок потрапляє свіжовичавлений сік, який представляє собою розчин пектинів і вуглеводів. У результаті виходить, що в організмі різко піднімається рівень глюкози в крові, у відповідь виробляється інсулін, який повинен транспортувати цю глюкозу в клітку. Якщо клітина в даний момент енергії не потребує, то все піде в запаси. Це загрожує накопиченням зайвого жиру”, — говорить Деккер.

Читайте також:  Секрети довголіття: один простий продукт зменшить ризик смерті

Алергія і медикаменти

У багатьох людей на цитрусові з’являється алергія, причому часто вся справа в кількості з’їденого. Якщо після мандаринів ви покриваєтеся кропив’янкою, варто відмовитися від них або тримати в запасі антигістамінні препарати.

Погано поєднуються цитрусові і з бета-блокаторами. Люди з підвищеним рівнем калію в крові, що виникає при хворобах нирок, також повинні бути обережні з цими фруктами.