Підвищена пітливість може бути спадковою рисою, але в деяких випадках вона вказує на небезпечні патології, включаючи цукровий діабет та рак.

За винятком тих випадків, коли пітливість є успадкованою особливістю (зазвичай це стає зрозумілим у підлітковому віці), вона може виникати як симптом небезпечних захворювань. Наприклад, як симптом діабету.

Нерідко люди пітніють через цукровий діабет, особливо коли підвищується цукор.

При захворюванні на діабет також можна помітити такі зміни з організмом: починає відчуватися підвищена спрага і перебільшений голод, частішає сечовипускання, виникає свербіж шкіри, відбувається збільшення у вазі або, навпаки, схуднення. Якщо все це спостерігається на додаток до потовиділення, необхідно відвідати лікаря.

Ще одна небезпечна причина пітливості – це гіпертиреоз, що характеризується надмірною активністю щитовидної залози та надмірним виділенням гормонів. Дане захворювання також призводить до появи таких симптомів як тремтіння в руках, зниження ваги при хорошому апетиті, порушення серцевого ритму (аритмія), безсоння, перепади настрою.

Крім цього, пітливість може пояснюватись неврологічними порушеннями – зокрема, наявністю епілепсії. Іншою її небезпечною причиною є рак.

“При лейкозі виникає інтенсивне нічне потовиділення, на тілі з’являються незрозумілі синці, виникає слабкість, падає вага”.

Також пітливістю попереджає себе серцевий напад. При інфаркті вона виникає поза будь-яким зв’язком із температурою навколишнього середовища або фізичними навантаженнями. Інші його ознаки – запаморочення, біль у грудях, що віддає у різні частини лівого боку тіла, почуття страху, слабкість у ногах.