Люди, які погано сплять, часто роблять однакові помилки. Серед найпоширеніших – спроби надолужувати недосип за рахунок подальшого сну, походи в туалет, користування смартфоном перед сном і інші.

Якщо, несподівано прокинувшись вночі, ви вирішуєте «про всяк випадок» піти помочитися, знайте – це одна з названих лікарями помилок, що заважають спати.

Відвідувати туалет. Відомий американський сомнолог Майкл Бреус стверджує: ночами це виправдано тільки в разі дійсно гострої необхідності. Підйом з ліжка збільшує пульс, частоту серцевих скорочень, тоді як сон вимагає набагато більш спокійної роботи міокарда. Сходивши “по-маленькому”, ви ризикуєте потім не заснути, оскільки організм не відразу може переключитися і знизити серцебиття.

Читайте також:  Лікар розповів про спосіб пити воду, який може стати загрозою для життя

Рано засипати. Багато людей – якщо вони погано спали вночі – намагаються наступного вечора раніше лягти в ліжко. Поширена помилка! За словами доктора Бреуса, спроби заповнити недолік сну, вкладаючись в ліжко, коли фактично спати не хочеться, можуть шкодити ще більше. Найправильніший варіант – відправлятися відпочивати в один і той же час.

Турбуватися через поганий сон. Людей часто турбує, що вони не отримують достатньої кількості годин нічного відпочинку. Це теж одна з помилок. Далеко не всім потрібно спати 8 годин, організму вистачає менше. Якість сну набагато важливіша за час, проведений в ліжку. Зайве занепокоєння збільшує концентрацію гормонів стресу, які не дають нормально спати.

Читайте також:  Експерти назвали ранні ознаки жирової хвороби печінки

Дивитися на годинник. Не робіть цього, прокидаючись вночі. Подібна дія створює додатковий тиск, сприяючи стресу, який не дозволяє розслабитися і повернутися до сновидінь.

Користуватися смартфоном. Люди щодня багато разів беруть в руки смартфон. Користуватися ним перед засипанням, залишати поблизу на час сну – ще одна поширена помилка. Фахівці рекомендують не використовувати гаджети мінімум за 30 хвилин до засипання. Світло їх дисплеїв надає специфічну дію на мозок, а соцмережі та інші джерела інформації стимулюють потік думок – в результаті порушуються механізми сну.