Вона народилася на кукурудзяній фермі та виросла на двох продуктах – молоці та шпинаті. Зараз жінка, можливо, є найстарішою людиною, яка живе у світі, але її рекорд поки що ніде не зафіксований, пише Daily Mirror.

Жителька Північно-Західної провінції Південно-Африканської Республіки Джоанна Мазібуко відсвяткувала своє 128-річчя. Вона народилася 11 травня 1894 року і була старшою з 12 братів і сестер, троє з яких живі й досі.

Хоча жінка погано пам’ятає своє дитинство, вона не забуде час, коли на фермах була навала сарани. За її словами, були й такі комахи, яких можна спіймати та з’їсти після смаження.

Але в основному раціон харчування, коли вона росла, складався зі свіжого молока та дикого шпинату. Джоанна вважає, що саме ці два продукти є одним із секретів її довголіття. При цьому південноафриканка зізналася, що тепер вона їсть сучасну їжу.

“Коли у вас немає грошей, ви страждаєте. На фермах ми жили за рахунок того, що вирощували. Ми також отримували пайки. Наприкінці року ми отримували мішки із кукурудзою, потім йшли продавали їх та заробляли гроші”, – сказала довгожителька.

Джоанна вийшла заміж за літнього вдівця на ім’я Ставана Мазібуко у віці, якого вона не може згадати. У нього був кінний екіпаж та корови. Жінка доїла корів і робила олію на продаж. Вона зізнається, що шлюбу ні чого не потребувала.

Довгожителька мала семеро дітей, двоє з яких живі сьогодні. Крім того, вона має близько 50 онуків і правнуків. Зараз жінка погано чує, але може бачити і навіть трохи пересуватися по хаті.

Мер міста, де мешкає 128-річна південноафриканка, повідомив, що муніципалітет подарував їй диван на день народження. Він також займається тим, щоб вписати ім’я Джоанни до Книги рекордів Гіннеса.

“Ми проводили дослідження, щоб з’ясувати, хто найстарший. Ми не можемо знайти нікого її віку. У нас є її посвідчення особи, яка говорить про це. Ми повинні спробувати внести її до Книги рекордів Гіннесса, щоб вона могла бути належним чином відзначена”, – сказав мер.