Деякі вуглеводні продукти краще їсти охолодженими, оскільки це робить їх набагато кориснішими, стверджують експерти в галузі харчування.

Макарони, картопля, білий рис – ці продукти улюблені багатьма, проте вони часто оцінюються дієтологами як їжа, що сприяє набору ваги та ожирінню. Таку особливість їм забезпечує суттєвий вміст крохмалю, який подібно до багатьох вуглеводів викликає різке підвищення рівня цукру в крові.

Тим часом дієтолог Антьє Галь з Німецького товариства харчування констатує: ці вуглеводні продукти стають кориснішими, якщо їсти їх холодними. Експерт пояснила, що охолодження змінює структуру крохмалю таких продуктів – він стає резистентним.

«Коли крохмалі продукти охолоджуються, у них як продукт розпаду виробляється резистентний крохмаль. Він позитивно впливає на кишкову флору, регулює рівень цукру в крові і навіть може допомогти схуднути», – розповіла Антьє Галь.

Експерт пояснила, яку користь для здоров’я можуть отримати любителі макаронів, рису або картоплі, якщо будуть їсти ці вуглеводні продукти не гарячими, а деякі, що побували в холодильнику.

Поліпшення стану кишкової флори. За словами фахівця, резистентний крохмаль, що виникає після охолодження, поводиться в організмі аналогічно клітковині – він досягає товстої кишки у неперетравленому вигляді і там поступово розщеплюється активними бактеріями. Це, у свою чергу, зміцнює кишкову флору та позитивно впливає на травлення.

Нормалізація цукру на крові. Резистентний крохмаль запобігає надмірному підвищенню рівня цукру в крові, каже дієтолог. В результаті організм виробляє менше інсуліну і не відчуває сильної потягу до калорійної їжі.

Зменшення калорій. Крохмалі продукти після охолодження містять менше калорій, ніж відразу після приготування, підкреслює Антьє Галь. Якщо людина звикає їсти макарони, рис чи картопля холодними, вона може заощадити на такій їжі до двадцяти відсотків калорій.