Якщо нігтьові пластини змінюють форму і колір, це може бути свідченням про розвиток онкологічних захворювань. На що саме слід звернути свою увагу?

Одним з небезпечних симптомів, пов’язаних із станом нігтів, є різка зміна кольору пластин. Так, наприклад, нігті, які стали дуже блідими, майже білими – ймовірний знак того, що в роботі печінки стався збій.

Крім того, зазначають лікарі, зміни зовнішнього вигляду нігтів можуть свідчити про онкологічні хвороби. Так, утворення під нігтями у вигляді бежевих, коричневих або чорних смужок або точок виникають при наявності меланоми (різновид раку шкіри).
Крім того, про наявність раку може свідчити нігтьові пластини, які сильно загинаються над подушечками пальців.

Читайте також:  Американські лікарі дали поради людям похилого віку для запобігання падінням

«Якщо кінчики пальців стали товщі, а самі нігті неприродно деформувалися, поміняли напрям зростання, це нерідко буває ознакою раку легенів», – пояснили фахівці.

Дані пояснення медиків були опубліковані в британських ЗМІ. Нещодавно місцеві джерела повідомили про історію англійки Дженні Вільямс Тейлор, у якої лікарі діагностували рак, після того як вона опублікувала у соцмережі пост з фотографією своїх змін нігтів. Задавшись питанням про те, чи траплялося у кого-небудь ще щось подібне, Дженні отримала повідомлення від медпрацівників про те, що їй потрібно обов’язково перевірятися на рак. Прислухавшись до цього думку, британка звернулася в клініку, і через два тижні їй був поставлений діагноз про рак легень.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів