Доведено, що розумова активність подовжує молодість і життя, а численні наукові дослідження свідчать: є різні способи, що допомагають мозку довго залишатися в гарній формі, не втрачаючи когнітивного потенціалу.

Зокрема, дослідження вчених з університетів Ковентрі і Оксфорда показало, що з покращенням функції мозку у літніх корелює часта сексуальна активність. Його автори зазначають: тема сексуальності в літньому віці нерідко сором’язливо замовчується, але останнім часом з’являється все більше даних про те, що повноцінне інтимне життя у віці 50 років і старше володіє масою переваг для здоров’я та якості життя людей. Зокрема, тести продемонстрували, що літні люди, які займаються сексом щотижня, набирають найбільшу кількість балів у завданнях на володіння річчю.

Читайте також:  Похід до психолога може врятувати ваше серце

Також дослідники виявили, що мозок від старіння ефективно захищає музика. Як прослуховування музичних композицій, так і гра на музичних інструментах є прекрасним видом тренування мозку. Особливо корисно, за словами фахівців, слухати нову для себе музику, та як аналіз незнайомих звуків і мелодій змушує мозкові звивини працювати як ніколи сумлінно.

Одним з найкращих методів підтримувати молодість і активність свого розуму є фізичні вправи. Вивчивши дані понад 11 000 літніх людей, дослідники виявили: ті, хто вправлявся близько години три рази на тиждень, проявили через шість місяців поліпшення в якості аналітичних здібностей і швидкості розумових реакцій.

Читайте також:  Нутриціолог розкрила корисні властивості лисичок

Четвертий фактор – це правильне харчування. Вчені вважають, що в літньому віці краще всього дотримуватися раціону, близького до середземноморської дієти, основу якої складають фрукти, овочі, цільнозернові продукти, здорові жири і риба. Спостереження говорять про те, що літні люди, які харчуються таким чином на 40% менше схильні до когнітивних порушень.