Вчені з Університету Джона Хопкінса в США прийшли до висновку про те, що наполегливе бажання спати вдень при достатній тривалості нічного сну є вагомою причиною для перевірки на хворобу Альцгеймера. Доводи фахівців про те, чому денна сонливість може сигналізувати про розвиток хвороби Альцгеймера, опублікував Eurekalert.

Кілька тисяч добровольців в рамках даного дослідження проходили тестування та медичні обстеження. Проаналізувавши отримані дані, вчені заявили, що у літніх людей, які часто відчували потребу у сні в денний час, ризик розвитку хвороби Альцгеймера виявився збільшено в три рази в порівнянні з тими, хто рідко відчував сонливість.

Читайте також:  Оніміння рук уві сні може вказувати на патологію

«Надмірна денна сонливість і поганий нічний сон у людей похилого віку може сигналізувати про розвиток хвороби Альцгеймера», – констатували у підсумку дослідники.

До цього наукові фахівці Гарвардського університету змогли встановити, що передвісником небезпечного захворювання може бути відчуття постійного занепокоєння і депресивних станів у людини. Це відбувається в силу того, що на тлі процесів хвороби Альцгеймера, яка розвивається, погіршуються здатності мозку до уваги, концентрації і запам’ятовування нової інформації.