Пацієнти із запущеним раком можуть місяцями чи роками обходитися без лікування.

Коли постачальник медичних послуг визначає, що рак пацієнта більше не контролюється, лікування замінюється паліативною допомогою. Незважаючи на невеликі шанси на виживання, його характеристика є важливою з низки причин. Наприклад, раннє лікування таких пацієнтів може зменшити тягар симптомів.

У більшості випадків рак діагностується лише після появи симптомів, як правило, на пізніх стадіях, пише Express.

Оскільки до цього моменту пухлина, ймовірно, метастазуватиме, шанси пацієнта на виживання, як правило, невеликі. На жаль, рак може бути повільно прогресуючим захворюванням, симптоми якого іноді виявляються роками. Іноді люди виживають протягом кількох місяців або навіть року з термінальною стадією раку, з лікуванням чи без нього.

Деякі дослідження прагнули звести до мінімуму основні характеристики кожної стадії захворювання, щоб допомогти відточити діагностичні заходи.

Пацієнти з невиліковною формою раку страждають від величезного тягаря симптомів. П’ять симптомів (втома, біль, нестача енергії, слабкість та втрата апетиту) були зареєстровані більш ніж у 50 відсотків пацієнтів. Поширеність нервозності та депресії склала 48% та 39% відповідно.

Багато з основних діагностичних симптомів депресії – це саме ті симптоми, які найчастіше виникають у хворих на рак наприкінці життя.

Важливо, що соматичні симптоми часто поєднуються з депресією у хворих на рак та пов’язані з підвищеною інвалідністю.