За словами лікаря-психіатра Олександри Павлової, панічні атаки в деяких випадках виникають як симптом прихованих захворювань, наприклад серцевих.

Павлова повідомила в інтерв’ю, що люди, схильні до панічних атак, можуть страждати від панічного розладу та інших тривожних розладів. У той же час панічні атаки можуть виникати через приховані захворювання.

Психіатр зазначила, що гострі стани паніки пов’язані з біохімічними процесами, що викликають викид у кров глюкокортикоїдів та адреналіну, посилене серцебиття та прискорене дихання.

Також при цьому відбувається перерозподіл кровотоку, охолоджуються та німіють кінцівки. Інші нездужання, що виникають у моменти панічних атак – нестача повітря, відчуття ознобу та запаморочення, пітливість.

Лікар Павлова попередила:

«При деяких соматичних захворюваннях можуть розвиватись стани, за ознаками дуже схожі на панічну атаку. Така картина може спостерігатися при бронхіальній астмі, серцево-судинних захворюваннях, гіпертиреозі, феохромоцитомі, епілепсії».

Лікар підказала, що відрізнити приховані захворювання від нападів паніки можна за допомогою лабораторних та діагностичних досліджень.