Катаракта – це серйозне захворювання очей, що може призвести до сліпоти. Воно характеризується частковим або тотальним помутнінням кришталика.

Зазвичай катаракта розвивається у людей похилого віку. Однак захворювання може виникнути і з інших причин, наприклад, після травми ока або після операції через іншу проблему з органами зору.

Часто на перших етапах катаракта практично ніяк не виявляє. Але згодом можуть виникнути різні проблеми із зором, йдеться на сайті Національного очного інституту США (National Eye Institute).

Через катаракту зір поступово стає розмитим або менш яскравим, виникають проблеми з читанням чи виконанням інших повсякденних дій. Інші ознаки захворювання:

  • поганий нічний зір;
  • лампи, сонячне світло чи фари здаються надто яскравими;
  • з’являються ореоли навколо джерел світла;
  • починає двоїтися в очах;
  • доводиться частіше міняти рецепт на окуляри.

Фахівці наголошують, що ці симптоми можуть бути ознакою та інших проблем із зором. Тому необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Ризик катаракти збільшується із віком. Підвищені ризики є й у людей із різними захворюваннями, у тому числі з діабетом, зі шкідливими звичками (алкоголь та куріння). Ризики розвитку катаракти збільшуються, якщо це захворювання у когось із родичів, при травмі органів зору або після операції на очах. Ще один фактор ризику – прийом певних ліків.