Деякі стани та захворювання, спосіб життя, вік та сімейний анамнез можуть збільшити ймовірність розвитку серцевих захворювань. Деякі фактори ризику, наприклад, вік або сімейний анамнез, неможливо контролювати. Однак, можна знизити інші ризики.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), ризик серцевих захворювань підвищують чотири основні фактори, які потрібно контролювати.

Високий кровяний тиск

Високий кров’яний тиск є основним фактором ризику серцево-судинних захворювань. Тиск може вплинути на інші основні органи, включаючи нирки та мозок.

Нездоровий рівень холестерину в крові

Зайвий холестерин може накопичуватися у стінках артерій, зокрема у стінках серця. Це призводить до звуження артерій і може зменшити приплив крові до серця, мозку, нирок та інших частин тіла.

Цукровий діабет

Діабет викликає накопичення цукру у крові. Ризик смерті від серцевих хвороб для дорослих з діабетом вищий, ніж для дорослих без цього захворювання, відзначають фахівці.

Ожиріння

Ожиріння пов’язане з вищим рівнем ЛПНЩ-холестерину (його також називають “поганим”) і з нижчим рівнем ЛПВЩ-холестерину (“хорошого”). Ожиріння може призвести до високого кров’яного тиску та діабету.

Що ще збільшує ризик серцево-судинних захворювань

Тут велику роль грає спосіб життя. До факторів, які можуть призвести до проблем із серцем, належать:

  • Неправильне харчування (раціон із високим вмістом насичених жирів, трансжирів, холестерину, солі).
  • Нестача фізичної активності.
  • Вживання великої кількості алкоголю.
  • Куріння.