Куркума може стати справжньою панацеєю при лікуванні глаукоми. Вчені з Імперського і Університетського коледжу Лондона виявили у популярній спеції особливі речовини, які сприяють нормалізації зору.

Ряд проведених досліджень показав, що діючі речовини куркуми допомагають у терапії очної глаукоми – небезпечного захворювання, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску та розвитком патології диска зорового нерва аж до сліпоти. Зокрема, з’ясувалося, що компоненти куркуми в рази скорочують запальний процес рогівки, дозволяючи тим самим нормалізувати зір. Подібним чином, наприклад, впливає куркумін.

Про те, що куркума володіє багатьма цілющими властивостями, вченим було відомо і раніше. До останнього часу перед медиками стояла проблема транспортування активної речовини в організм, так як у вигляді добавок і таблеток куркумін засвоювався погано. Для його засвоєння необхідного треба було б приймати відразу дуже велику кількість оральних препаратів, що могло нашкодити системі шлунково-кишкового тракту і організму в цілому.

Цю проблему вдалося вирішити. Наукові фахівці запропонували використовувати для транспортування речовини очні краплі. За словами вчених, ця технологія дозволяє збільшити прохідність куркуміну в 400 тисяч разів.

Попередні дослідження показували, що куркумін також може запобігати появі діабету. Вчені, які його проводили заявили, що куркумін, будучи антиоксидантним компонентом, який володіє властивостями по нормалізації вироблення інсуліну, запобігаючи тим самим діабету другого типу.

Джерело: МедікФорум