27 липня 2018 року українці зможуть спостерігати найтриваліше в цьому столітті затемнення Місяця, яке триватиме майже чотири години. Повідомляється, що рідкісне природне явище може негативно вплинути на самопочуття людей.

Місячне затемнення станеться у ніч на 28 липня, при цьому Місяць, потрапивши в тінь від Землі, буде виглядати червонуватим. Також можна буде побачити велике протистояння Марса, який підійде дуже близько до Землі і буде знаходитися недалеко від Місяця.

Астрологи вважають, що такий день потрібно просто прожити, не беручи якихось важливих рішень. Головне – стежити за собою, уникати конфліктних ситуацій, не піддаватися хвилювання і страхів, які можуть раптово активізуватися. Але чи це так?

На думку кардіолога Людмили Троянової, природні процеси так чи інакше впливають на людей. У день місячного затемнення лікар порадила тим, хто має серцево-судинні порушення і хвороби, не навантажувати себе фізично і не нервувати.

«У людей, схильних до підвищеного тиску, може статися гіпертонічний криз, у людей з вегето-судинною дистонією може статися порушення ритму і підвищене серцебиття», – зазначила лікар.

Навіть здорові люди, вважає кардіолог, можуть у цей день відчувати симптоми захворювань, тому їм теж слід дотримуватися діяльності, не викликає напруги, частіше відпочивати.

Інший фахівець, психотерапевт Олександр Федорович, висловив думку про те, що місячне затемнення все ж не відображається на самопочутті. Погано себе відчути можуть ті, хто знає про затемнення і вже заздалегідь у зв’язку з цим чекає якихось погіршень, вважає експерт.

«Якщо людина налаштована і при цьому страждає психосоматичною патологією, це призводить до загострень фізичного стану. Наприклад, може статися напад бронхіальної астми або загострення виразки шлунка. Таким пацієнтам необхідно прийняти профільні ліки», – зазначив Олександр Федорович.

При підвищеному нервовому збудженні в день місячного затемнення варто прийняти аптечні заспокійливі препарати, що стабілізують нервову систему, додав лікар.

Те, що тривалий місячне затемнення ніяк не впливає на здоров’я людей або погоду, підтвердив і науковий керівник Гідрометцентру Роман Вільфанд.

«Ні місячні, ні сонячні затемнення, ні так званий парад планет, коли вони шикуються в один ряд, ніякі інші астрономічні явища не можуть вплинути на погоду і самопочуття. Сам Місяць адже не світить, а лише відбиває сонячні промені. Якийсь час Земля не буде дозволяти Сонцю висвітлювати Місяць. Нічого страшного не відбудеться», — сказав учений.