Хоча літо пішло, насолодитися охолодженою склянкою солодкого газованого напою не так просто. Улюблені багатьма безалкогольні напої є популярним вибором, чи то кола чи лимонад. Нове дослідження передбачає, що хоча освіжаючі напої дуже приємні, певний інгредієнт, захований у кожній пляшці, може підвищити ризик серцевих захворювань.

Хвороби серця – це загальний термін для станів, які звужують або закупорюють кровоносні судини. Щорічно від цього захворювання вмирає понад 160 000 людей. На щастя, згідно з наукою, ваш ризик можна змінити.

Один несподіваний інгредієнт, який може підвищити ризик зараження, прихований у безалкогольних напоях – штучних підсолоджувачах. Незалежно від того, чи ви п’єте прямо зі склянки або відкриваєте банку, у вас, ймовірно, є безалкогольний напій. Погана новина полягає в тому, що якщо ви перейдете на дієту або полегшену версію, ви ризикуєте отримати проблеми із серцем.

Дослідники розглядали різні джерела штучних підсолоджувачів, від напоїв до столових підсолоджувачів. Основними підсолоджувачами, включеними в дослідження, були: аспартам, ацесульфам калію та сукралоза. Якщо ці підсолоджувачі здаються вам знайомими, це, мабуть, тому, що ви помітили їх на звороті вашого улюбленого безалкогольного напою.

Аспартам був пов’язаний з вищим ризиком цереброваскулярних подій, тоді як ацесульфам, калій та сукралоза були пов’язані з підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця.

Харчові добавки, які щодня споживаються мільйонами людей і присутні у тисячах продуктів та напоїв, не слід вважати здоровою та безпечною альтернативою цукру.