Крепатура після тренування – явище природне: це означає, що ваші м’язи ростуть і стають сильнішими. Але деякі види болю можуть сигналізувати про травми, роблячи фізичні навантаження потенційно небезпечними для здоров’я. Зверніть увагу на наступні сигнали свого тіла, щоб уникнути проблем у майбутньому.

1. Ваші м’язи сильно тремтять

Легке тремтіння в м’язах після занять спортом – не привід для занепокоєння. Але якщо ваші руки і ноги починає трясти з магнітудою 7,0 за шкалою Ріхтера, це говорить гіпертонус м’язів, і тренування доведеться припинити. По-перше, ви серйозно ризикуєте впасти, встаючи з тренажера або намагаючись підняти штангу. По-друге, сильна втома не дасть вам правильно розрахувати навантаження, і ви можете отримати розтягнення або розрив м’язів.

2. Ви випробували раптовий гострий біль

Гострий біль під час тренувань може виявитися симптомом розриву м’язів або зв’язок, міопатії або міозиту, пошкодження суглобів і багатьох інших небезпечних станів. Не намагайтеся продовжити заняття, інакше похід в спортзал закінчиться в кабінеті хірурга-ортопеда. Кращим варіантом буде звернутися до тренера, який перевірить кінцівки на наявність припухлості або почервоніння.

3. Після пробіжки Ваша нога припухла

Набряклість і біль в ногах після бігу можуть виявитися ознакою перенапруження м’язів. Можливо, протягом наступних днів вам доведеться обмежити фізичні навантаження, а перед наступною пробіжкою витратити більше часу на розігрів і розтяжку. Але якщо нога продовжує боліти, вам слід звернутися до фізіотерапевта. Доктор допоможе вам зміцнити проблемну область і вберегти ноги від потенційної травми.

4. Біль у м’язах зберігається більше 3 днів

З моменту тренування пройшло вже три дні, а вам як і раніше боляче підніматися по сходах? Це означає, що ви переоцінили свої фізичні можливості і перевиконали план: крепатура повинна зберігатися не більше 48 годин. Тепер вам доведеться почекати, поки гострий м’язовий біль не зникне, і лише потім повертатися в спортзал. Якщо ігнорувати хворобливі відчуття і перевантажувати себе, це може привести до серйозної спортивної травми.

5. У спині, колінах або плечах стріляє під час вправ

Біль, пов’язаний з певним типом руху, може виявитися симптомом патології опорно-рухового апарату. Якщо біль гострий, фахівець в області ортопедії обов’язково повинен вас обстежити. Якщо біль помірний, можливо ви погано підготувалися до інтенсивних фізичних навантажень. Наступного разу приділяйте більше часу розминці і розтяжці, розтирайте м’язи перед вправами. Можливо, вам знадобиться знизити навантаження, зменшити вагу, уповільнити темп. Головне зараз – не ігнорувати дискомфорт і проконсультуватися з тренером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОЛЯТЬ КОЛІНА ПРИ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ

ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ